wtorek, 27 stycznia 2015

Rozdział 6

Przez następny tydzień odwiedzałem znajomych mojej babci i wypytywałem o wszystko co wiedzą. Niestety nie powiedzieli mi zbyt wiele. Muszę znaleźć jakiś inny sposób, żeby dowiedzieć się co stało się z Lily. Jednak na razie z chłopakami będziemy przeszukiwać miejsca, w których możemy znaleźć jakiś trop. Przynajmniej tak powiedział mi... Niestety nie mogę powiedzieć kto, bo chcę jeszcze żyć.
Byłem już ubrany i czekałem, aż chłopaki zejdą na dół. Wczoraj skończyli szkolenie. Jednak Nialla mogliśmy nauczyć tylko tego jak używać magii. Niestety ze swoim wewnętrznym demonem i aniołem musi sam sobie poradzić. Gdyby tu była Katie wszystko byłoby łatwiejsze.
Usłyszałem kroki na schodach, a po chwili obok mnie stała gotowa czwórka. Pożegnaliśmy się z babcią i ruszyliśmy do piwnicy. Tam nas teleportowałem do Amazonii. Musimy odnaleźć Kryształ Wody. Przy obelisku w środku dżungli powitali nas jego strażnicy. Wytłumaczyłem im kim jesteśmy, dlatego pozwolili nam przejść. Niestety ten region świata jest najbardziej strzeżony. Spowodowane jest to tym, że mieszka tutaj Królowa Amazonii. Nieliczni mają ten zaszczyt zobaczenia i poznania jej. Jeśli ktoś zabłądzi to ona pomaga, ale później wymazuje pamięć.
- Poczekajcie chwilę. Muszę sprawdzić, gdzie mamy się udać.
Wyjąłem z plecaka mapę. Wczoraj podarowała mi je babcia, która nauczyła mnie jak z niej korzystać. Na świecie są zaledwie trzy takie sztuki. Nikt nie wie czym jest to spowodowane. Zdjąłem mój naszyjnik - samolocik. Właśnie on jest kluczem do mapy. Zawiesiłem go nad nią i po chwili pojawiły się różne, kolorowe wstęgi. Mi na razie była potrzebna tylko ta, prowadząca do Kryształu Wody. Kiedy o nim pomyślałem, wszystko zniknęło. Pozostał tylko błękitny szlak. Za pomocą kompasu wyznaczyłem, w którą stronę mieliśmy iść. Schowałem mapę i kompas do plecaka, a samolocik ponownie znalazł się na mojej szyi.
- Możemy ruszać - udałem się w odpowiednim kierunku - tylko bądźcie czujni.
Podążaliśmy tak jak mapa nas kierowała. Mimo, że było nam gorąco nie mogliśmy zdjąć bluz i spodni, pod którymi mamy szorty i podkoszulek, bo bylibyśmy narażeni na choroby, które przenoszą tutejsze komary.
- Możemy ruszać - udałem się w odpowiednim kierunku - tylko bądźcie czujni.
Podążaliśmy tak jak mapa nas kierowała. Mimo, że było nam gorąco nie mogliśmy zdjąć bluz i spodni, bo bylibyśmy narażeni na choroby, które przenoszą tutejsze komary. Po pewnym czasie usłyszałem szmery dochodzące z zarośli. Mogłem się modlić, żeby nie było to co myślę. Jednak oczywiście się przeliczyłem. Zobaczyłem złote oczy i już wiedziałem z kim mamy do czynienia. Jaguary. Niestety problem jest z tym, że nie możemy żadnego z nich zabić, ponieważ są to ulubione zwierzęta Królowej.
- Uważajcie - zwróciłem się do chłopaków - nie wolno nam ich zabić.
Myśl Harry, myśl. Co ja mam zrobić?
"Masz w kieszeni proszek usypiający. Zanim się obudzą to będziecie daleko stąd, a Królowa nie będzie zła, bo będą żyły."
"Dzięki Katie."
Wyjąłem z kieszeni sakiewkę i ją otworzyłem.
- Zatkajcie nosy chłopaki.
Sprawiłem, żeby mnie, chłopaków i jaguary otoczył wiatr, który nie rozniesie nigdzie więcej pyłu. Wysypałem go na rękę i za pomocą magii rozprzestrzenił się wokół nas. Kiedy wiedziałem, że wszystkie jaguary śpią, a chłopakom nic nie jest, wiatr znikł. Sakiewka znowu znalazła się w mojej kieszeni, a mapa w dłoni.
- Ruszamy dalej? - przytaknęli mi trochę oszołomieni i udaliśmy się za mapą.
 "Dzięki Katie."
"Nie ma za co braciszku. Trzymajcie się tam"

*Oczami Kat*

Musiałam im pomóc, bo wiedziałam, że nie dadzą rady. Harry w takich chwilach nie był dobry w planowaniu. Właśnie to nas różniło. Ja potrafiłam trzeźwo myśleć w każdej sytuacji, a on panikował.
- To księgi, których potrzebowałaś - odwróciłam się i zobaczyłam Gabriela. Posłałam mu uśmiech i odebrałam od niego książki.
- Dzięki - otworzyłam pierwszą z nich i zaczęłam czytać.
- Po co ci to wiedzieć?
- Zobaczysz.
_______
To kto się cieszy, że pojawiła się perspektywa Katie? Wybaczcie, że tak długo nie dodawałam.

6 komentarzy:

 1. Świetny, tylko krótki :c Kiedy następny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie w sobotę/niedzielę :) Cieszę się, że ci się podoba

   Usuń
 2. Super rozdział ,szkoda ze trochę krótki,ale lepsze to niż nic xD
  Myśle ze Harry nie poradził sobie bez pomocy Kathie,dobrze ze ona mu pomaga :)
  Już nie mogę się doczekać kiedy w końcu ona do nich wróci , mam nadzieje ze Harry szybko coś z tym zrobi :)
  Życze weny i do następnego :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na next <3 Rozdział cudowny jak zawsze

  OdpowiedzUsuń